Nettekurs Güncel DGS Puan Hesaplama Sistemi

Çıkmış DGS Soruları ve DGS Sınavları incelenerek oluşturulan Nettekurs Yeni Sistem DGS Puan Hesaplama Robotu, DGS Sınav sonucunuza en yakın puanlamayı yapması için güncel DGS Puanı hesaplama yöntemleri kullanılarak çalışmaya programlanmış bir sistemdir. DGS Sözel, DGS Sayısal ve DGS Eşit Ağırlık puanınızı gerçek DGS Puanına en yakın haliyle sizlere sunar.

DGS Puan Hesaplama


Nettekurs Online DGS Puan Hesaplama Robotu, güncel ve en foğru sonuçları vermesi için Yeni Sisteme uygun olarak çalışır. DGS Puan Hesaplama Sistemini, ÖSYM DGS Sınavı’na hazırlık sürecinde DGS Deneme Sınavları’ndan alacağınız yaklaşık puanı hesaplamak için ve DGS Sınav puanınızın ve DGS Başarı sıralamanızın hangi aralıkta olacağını öğrenmek için kullanabilirsiniz. Böylece DGS Baraj Puanını geçecek miyim? DGS Sayısal, Sözel ve Eşit Ağırlık Puanım Nasıl Hesaplanacak gibi? sorularınıza çözüm bulmuş olursunuz.

ÖBP Puan Hesaplama
 
 
Diploma Notunuz
 
 
DGS Puan Hesaplama
  Doğru Yanlış Net
Sayısal
Sözel
       
ÖBP Puanınız    
 
 
   
Girmiş olduğunuz bilgilere göre Puanınız :

DGS Puan Hesaplama ve Sorgulama Robotu


DGS Puan Hesaplama motoru, ÖSYM tarafından yapılan DGS Sınavı değişikliklerine uygun ve güncel olarak çalışır. DGS Sınavı Puanınızın doğru bir şekilde hesaplanabilmesi için DGS Sınavı net sayıları ve ön lisans başarı puanı gibi bilgilere sahip olunması gereklidir. Ardından Online DGS Hesaplama Sistemi Önceki dönem DGS Yerleştirme puanları ve DGS Başarı sıralamalarından hareketle tahmini DGS Sonucunuzu verecektir.

ÖSYM DGS Sınavı Puanı Nasıl Hesaplanır?


1. Adım : Ön lisans Başarı Puanınızın Hesaplanması için lütfen diploma notunuzu yazmadan önce diploma notunuzu hangi sistemde hesaplanmışsa lütfen o kutuyu işaretleyin.
2. Adım : Diploma notunuzu(eğer mezun olmadıysanız beklentiniz ne ise onu)yazınız. ÖBP HESAPLA butonunu tıkladığınızda Ön lisans Başarı Puanınızın(ÖBP) otomatik olarak hesaplandığını göreceksiniz.
3. Adım : Net hesabınızı yapabilmek için sayısal test doğru ve yanlışları ile sözel test doğru ve yanlışlarınız ilgili kutulara giriniz. DGS Sınavı Netleriniz otomatik olarak hesaplanacaktır.
4. Adım : DGS Sınavında Hangi puan türünden puanınızın hesaplanmasını istiyorsanız o kutucuğu işaretleyiniz
5. Adım : Kazanan adayların bir sonraki girişlerinde ÖBP leri 0,6 yerine 0,45 ile çarpılacağı için bir önceki sene kazanmış bir öğrenci iseniz lütfen bu kutuyu işaretleyiniz. Bu durumda değilseniz bu adımı yok sayınız.
6. Adım : PUAN HESAPLA butonuna bastığınızda 2020 DGS sınavı ortalama ve standart sapmalarına göre hesaplanmış puanınızı görebilirsiniz.