Nettekurs Güncel DUS Puan Hesaplama Sistemi

Çıkmış DUS Soruları ve DUS Sınavları incelenerek oluşturulan Nettekurs Yeni Sistem DUS Puan Hesaplama Robotu, DUS Sınav sonucunuza en yakın puanlamayı yapması için güncel DUS Puanı hesaplama yöntemleri kullanılarak çalışmaya programlanmış bir sistemdir. Gerçek DUS Puanına en yakın haliyle sizlere sunar.

DUS Puan Hesaplama


Nettekurs DUS Puan Hesaplama Güncel ve En Doğru sonuçları vermesi için Yeni Sisteme uygun olarak çalışır. DUS Puan Hesaplama Sistemini, ÖSYM DUS Sınavı’na hazırlık sürecinde DUS Deneme Sınavları’ndan alacağınız yaklaşık puanı hesaplamak için ve DUS Sınav puanınızın hangi aralıkta olacağını öğrenmek için kullanabilirsiniz. Böylece DUS Baraj Puanını geçecek miyim? DUS Yerleştirme Puanım Nasıl Hesaplanacak gibi? sorularınıza çözüm bulmuş olursunuz.

Test Alanı Doğru Yanlış Net
Temel Bilimler (40)
Klinik Bilimler (80)
2021 DUS Puanı :
2020 DUS Puanı :
2019 DUS Puanı :
2018 DUS Puanı :

DUS Puan Hesaplama ve Sorgulama Robotu


DUS Puan Hesaplama motoru, ÖSYM tarafından yapılan DUS Sınavı değişikliklerine uygun ve güncel olarak çalışır. Sistem üzerinden DUS Sorularına ait doğru ve yanlış soru sayısını girerek DUS Puan sorgulaması yapabilirsiniz. . Güncel DUS puan hesaplama işlemleri bu DUS Sınavındaki doğru yanlış sayısına göre yapılmaktadır.

Yeni Sistem DUS Puanı Nasıl Hesaplanır?


DUS Sınavı Sonucunuzu hesaplayabilmeniz için DUS sınavındaki doğru ve yanlış sayılarının net bir şekilde bilinmesi gerekmektedir. Yukarıda ayrılan alanlara doğru ve yanlış DUS Soru sayılarınızı yazdıktan sonra ‘Hesapla’ butonuna basarak DUS Puanınızı öğrenebilirsiniz. DUS Sınavından alınabilecek en yüksek tam puan 100 ‘dür. Nettekurs Online DUS Kursu’nun, Güncel DUS Puan Hesaplama sistemi; DUS Sınavı puan katsayılarına göre DUS Puanınızı sınıflandırarak tahmini DUS Sonuç skorunuzu gösterecektir.

DUS Puan Hesaplama Motorlarındaki Hatalar Neden Kaynaklanır?


DUS Puan Hesaplama robotları Sayısal ve Sözel bölümler için belirtilen sabit soru katsayılarından yola çıkarak işlem yapar. Fakat her sınavda öngörülemez olan standart sapma payı, DUS puanlarını değiştirmektedir. Bir soruya doğru yanıt veren aday sayısı ve en yüksek puan alan adayın doğru-yanlış sayıları standart sapmayı etkilemektedir. En yüksek puan alan adayın net sayısı sınavdan önce bilinemeyeceği için DUS Puan Hesaplama motorundan alacağınız sonucu değerlendirirken standart sapma payını da dikkate almanız önerilmektedir.