Nettekurs Güncel MSÜ Puan Hesaplama Sistemi

Çıkmış MSÜ Soruları ve MSÜ Sınavları incelenerek oluşturulan Nettekurs Yeni Sistem MSÜ Puan Hesaplama Robotu, MSÜ Sınav sonucunuza en yakın puanlamayı yapması için güncel MSÜ Puanı hesaplama yöntemleri kullanılarak çalışmaya programlanmış bir sistemdir.MSÜ Sözel, MSÜ Sayısal ve MSÜ Eşit Ağırlık puanınızı gerçek MSÜ Puanına en yakın haliyle sizlere sunar.

MSÜ Puan Hesaplama


Nettekurs MSÜ Puan Hesaplama Güncel ve En Doğru sonuçları vermesi için Yeni Sisteme uygun olarak çalışır. MSÜ Puan Hesaplama Sistemini, ÖSYM MSÜ Sınavı’na hazırlık sürecinde MSÜ Deneme Sınavları’ndan alacağınız yaklaşık puanı hesaplamak için ve ALES Sınav puanınızın hangi aralıkta olacağını öğrenmek için kullanabilirsiniz. Böylece MSÜ Baraj Puanını geçecek miyim? MSÜ Sayısal, Sözel ve Eşit Ağırlık Puanım Nasıl Hesaplanacak gibi? sorularınıza çözüm bulmuş olursunuz.

Test Alanı Doğru Yanlış Net
Türkçe (40)
Sosyal Bilimler (20)
Matematik (40)
Fen Bilimler (20)
2020 2021
Sayısal Puanı:
Sözel Puanı:
Eşit Ağırlık Puanı:
Genel Puan:

MSÜ Puan Hesaplama ve Sorgulama Robotu


MSÜ Puan Hesaplama motoru, ÖSYM tarafından yapılan MSÜ Sınavı değişikliklerine uygun ve güncel olarak çalışır. Sistem üzerinden MSÜ Sorularına ait doğru ve yanlış soru sayısını girerek MSÜ Puan sorgulaması yapabilirsiniz. Güncel MSÜ puan hesaplama işlemleri sözel ve sayısal alandaki doğru yanlış sayısına göre yapılmaktadır.

Yeni Sistem MSÜ Puanı Nasıl Hesaplanır?


MSÜ Sınavı Sonucunuzu hesaplayabilmeniz için MSÜ Sözel ve ALES Sayısal bölümlerdeki doğru ve yanlış sayılarının net bir şekilde bilinmesi gerekmektedir. Yukarıda ayrılan alanlara doğru ve yanlış MSÜ Soru sayılarınızı yazdıktan sonra ‘Hesapla’ butonuna basarak MSÜ Puanınızı öğrenebilirsiniz. MSÜ Sınavından alınabilecek en yüksek tam puan 100 ‘dür. Nettekurs Online MSÜ Kursu’nun, Güncel MSÜ Puan Hesaplama sistemi; Sayısal, Sözel ve Eşit Ağırlık puan katsayılarına göre MSÜ Puanınızı sınıflandırarak tahmini MSÜ Sonuç skorunuzu gösterecektir.

MSÜ Puan Hesaplama Motorlarındaki Hatalar Neden Kaynaklanır?


MSÜ Puan Hesaplama robotları Sayısal ve Sözel bölümler için belirtilen sabit soru katsayılarından yola çıkarak işlem yapar. Fakat her sınavda öngörülemez olan standart sapma payı, MSÜ puanlarını değiştirmektedir. Bir soruya doğru yanıt veren aday sayısı ve en yüksek puan alan adayın doğru-yanlış sayıları standart sapmayı etkilemektedir. En yüksek puan alan adayın net sayısı sınavdan önce bilinemeyeceği için MSÜ Puan Hesaplama motorundan alacağınız sonucu değerlendirirken standart sapma payını da dikkate almanız önerilmektedir.