Nettekurs Güncel YKS Puan Hesaplama Sistemi

Çıkmış YKS Soruları ve YKS Sınavları incelenerek oluşturulan Nettekurs Yeni Sistem YKS Puan Hesaplama Robotu, YKS Sınav sonucunuza en yakın puanlamayı yapması için güncel YKS hesaplama yöntemleri kullanılarak çalışmaya programlanmış bir sistemdir. YKS Sözel, YKS Sayısal ve YKS Eşit Ağırlık puanınızı gerçek YKS Puanına en yakın haliyle sizlere sunar.

YKS Puan Hesaplama


Nettekurs YKS Puan Hesaplama Güncel ve En Doğru sonuçları vermesi için Yeni Sisteme uygun olarak çalışır. YKS Puan Hesaplama Sistemini, ÖSYM YKS Sınavı’na hazırlık sürecinde YKS Deneme Sınavları’ndan alacağınız yaklaşık puanı hesaplamak için ve YKS Sınav puanınızın hangi aralıkta olacağını öğrenmek için kullanabilirsiniz. Böylece YKS Baraj Puanını geçecek miyim? YKS Sayısal, Sözel ve Eşit Ağırlık Puanım Nasıl Hesaplanacak gibi? sorularınıza çözüm bulmuş olursunuz.

Diploma Notu (100 üzerinden):
TYT Testlerindeki Doğru ve Yanlış Sayıları
Türkçe Sosyal B. T. Matematik Fen B.
Doğru Yanlış Doğru Yanlış Doğru Yanlış Doğru Yanlış
Net Net Net Net
Türk Dili ve Edebiyatı - Sosyal Bilimler - 1
Türk Dili ve Edebiyatı Tarih - 1 Coğrafya - 1
Doğru Yanlış Doğru Yanlış Doğru Yanlış
Net Net Net
Sosyal Bilimler - 2
Tarih - 2 Coğrafya - 2 Felsefe Grubu DKAB / İlave Felsefe
Doğru Yanlış Doğru Yanlış Doğru Yanlış Doğru Yanlış
Net Net Net Net
Matematik ve Fen Bilimleri
Matematik Fizik Kimya Biyoloji
Doğru Yanlış Doğru Yanlış Doğru Yanlış Doğru Yanlış
Net Net Net Net
Yabancı Dil Testi
Doğru Yanlış
Net
2021 YKS Puanları ve Başarı Sıralamaları
Puan Türü 2021 Ham Puan 2021 Ham P. Sıralama 2021 Yer. Puanı 2021 Yer. Sıralama
TYT
SAY
SÖZ
EA
DİL
2020 YKS Puanları ve Başarı Sıralamaları
Puan Türü 2020 Ham Puan 2020 Yer. Puanı 2020 Sıralama
TYT
SAY
SÖZ
EA
DİL
2019 YKS Puanları ve Başarı Sıralamaları
Puan Türü 2019 Ham Puan 2019 Yer. Puanı 2019 Sıralama
TYT
SAY
SÖZ
EA

YKS TYT-AYT-YDT Puan ve Sıralama Hesaplama Robotu


YKS Puan Hesaplama motoru, ÖSYM tarafından yapılan YKS Sınavı değişikliklerine uygun ve güncel olarak çalışır. Sistem üzerinden YKS TYT AYT YDT sorularına ait doğru ve yanlış soru sayısını girerek YKS Puan sorgulaması yapabilirsiniz.

YKS Puanı Nasıl Hesaplanır?


YKS Sınavı Sonucunuzu hesaplayabilmeniz için YKS Sözel ve YKS Sayısal bölümlerdeki doğru ve yanlış sayılarının net bir şekilde bilinmesi gerekmektedir. Doğru ve yanlış YKS Soru sayılarınızı yazdıktan sonra ‘Hesapla’ butonuna basarak YKS Puanınızı öğrenebilirsiniz. Nettekurs Online YKS Kursu’nun, Güncel YKS Puan Hesaplama sistemi; Sayısal, Sözel ve Eşit Ağırlık puan katsayılarına göre YKS Puanınızı sınıflandırarak tahmini YKS Sonuç skorunuzu gösterecektir. YKS Puan Hesaplama Sistemi, Önceki döneme ait YKS Sınavları’ndan hareketle, Sayısal ve Sözel bölümler için belirtilen sabit soru katsayılarından yola çıkarak YKS Puanı hesaplama işlemi yapar. Fakat ÖSYM YKS Sınavı’nda standart sapma vardır. Bu yüzden YKS gerçek YKS Sonucunuz, YKS Puan Sorgulama sistemindeki puanla farklılık gösterebilir. Bir soruya doğru yanıt veren aday sayısı ve en yüksek puan alan adayın doğru-yanlış sayıları standart sapmayı etkilemektedir. En yüksek puan alan adayın net sayısı YKS Sınavı’ndan önce bilinemeyeceği için YKS Puan Hesaplama motorundan alacağınız YKS Sonuçlarını değerlendirirken ÖSYM YKS Puanlama Sistemindeki standart sapma payını da dikkate almanız önerilmektedir.