Nettekurs Güncel TUS Puan Hesaplama Sistemi

Çıkmış TUS Soruları ve TUS Sınavları incelenerek oluşturulan Nettekurs Yeni Sistem TUS Puan Hesaplama Robotu, TUS Sınav sonucunuza en yakın puanlamayı yapması için güncel TUS Puanı hesaplama yöntemleri kullanılarak çalışmaya programlanmış bir sistemdir. Gerçek TUS Puanına en yakın haliyle sizlere sunar.

TUS Puan Hesaplama


Nettekurs TUS Puan Hesaplama Güncel ve En Doğru sonuçları vermesi için Yeni Sisteme uygun olarak çalışır. TUS Puan Hesaplama Sistemini, ÖSYM TUS Sınavı’na hazırlık sürecinde TUS Deneme Sınavları’ndan alacağınız yaklaşık puanı hesaplamak için ve TUS Sınav puanınızın hangi aralıkta olacağını öğrenmek için kullanabilirsiniz. Böylece TUS Baraj Puanını geçecek miyim? TUS Klinik Bilimler ve TUS Temel Bilimler Puanım Nasıl Hesaplanacak gibi? sorularınıza çözüm bulmuş olursunuz.

Test Alanı Doğru Yanlış Net
Temel Bilimler (120)
Klinik Bilimler (120)
Temel Klinik
Ekim 2021:
Mart 2021:
Ekim 2020:
Şubat 2020:
Eylül 2019:

TUS Puan Hesaplama ve Sorgulama Robotu


TUS Puan Hesaplama motoru, ÖSYM tarafından yapılan TUS Sınavı değişikliklerine uygun ve güncel olarak çalışır. Sistem üzerinden TUS Temel Bilimler ve TUS Klinik Bilimler Sorularına ait doğru ve yanlış soru sayısını girerek TUS Puan sorgulaması yapabilirsiniz. Güncel TUS puan hesaplama işlemleri Temel Bilimler ve Klinik Bilimler testindeki doğru yanlışlara göre hesaplanmaktadır.

Yeni Sistem TUS Puanı Nasıl Hesaplanır?


TUS Sınavı Sonucunuzu hesaplayabilmeniz için TUS Temel Bilimler ve Klinik Bilmler bölümlerdeki doğru ve yanlış sayılarının net bir şekilde bilinmesi gerekmektedir. Yukarıda ayrılan alanlara doğru ve yanlış TUS Soru sayılarınızı yazdıktan sonra ‘Hesapla’ butonuna basarak TUS Puanınızı öğrenebilirsiniz. TUS Sınavından alınabilecek en yüksek tam puan 100 ‘dür. Nettekurs Online TUS Kursu’nun, Güncel TUS Puan Hesaplama sistemi; TUS Sınavı puan katsayılarına göre TUS Puanınızı sınıflandırarak tahmini TUS Sonuç skorunuzu gösterecektir.

TUS Puan Hesaplama Motorlarındaki Hatalar Neden Kaynaklanır?


TUS Puan Hesaplama robotları Sayısal ve Sözel bölümler için belirtilen sabit soru katsayılarından yola çıkarak işlem yapar. Fakat her sınavda öngörülemez olan standart sapma payı, TUS puanlarını değiştirmektedir. Bir soruya doğru yanıt veren aday sayısı ve en yüksek puan alan adayın doğru-yanlış sayıları standart sapmayı etkilemektedir. En yüksek puan alan adayın net sayısı sınavdan önce bilinemeyeceği için TUS Puan Hesaplama motorundan alacağınız sonucu değerlendirirken standart sapma payını da dikkate almanız önerilmektedir.